כל המידע החשוב בנושא גמישות יתר 

ניווט מהיר

גמישות יתר היא תופעה שעל פי הערכות נפוצה בקרב 10 עד 15% מהילדים. למעשה, ניתן להגיד כי מרבית בעלי גמישות יתר לא סובלים כלל מבעיות במהלך חייהם, אם כי חשוב מאוד לציין שחלק מהם נוטים להיות מוזיקאים, מתעמלי קרקע וכן גם רקדני בלט. אולם, במקרים מסוימים תופעה זו יכולה להביא מגוון רחב מאוד של תסמינים אשר עלולים לפגוע באורח החיים של אלו הסובלים מהם, תסמינים כדוגמת כאב ונוקשות במפרקים ובשרירים, עייפות קיצונית, עור מתוח ודק ועוד. אז איך יודעים שמדובר על גמישות יתר, מהן דרכי הטיפול ומה עוד תצטרכו לדעת באשר לנושא זה? בכתבה זו החלטנו לרכז עבורכם את כל המידע החשוב על גמישות יתר וכל היוצא בכך.

 

מה גורם לתופעה זו?

בדרך כלל, מדובר על תופעה אשר עוברת בתורשה, כאשר אחד הגורמים הבולטים המיוחסים אליה הוא מעין שינוי גנטי בחלבון הקרוי קולגן. למעשה, קולגן הוא חלבון מצוי בכל איברי הגוף, זאת בעוד כי הוא בעצם אחראי על קשיחות הרקמות. לדוגמא, קיימים סיבי קולגן בעור וברצועות, אם כי במקרים בהם סיבי הקולגן גמישים, הדבר מוביל לכך שרקמות הגוף המורכבות ממנו יהיו חלשות ורכות בהתאם. 

 

איך חיים עם גמישות יתר?

במקרים בהם אין סימפטומים לצד תופעת הגמישות, לרוב לא יהיה צורך התערבות חיצונית או בטיפול מכל סוג שהוא. מנגד, במקרים בהם קיימים כאבים,  סחרחורות והתעלפויות, פריקות של המפרק לצד תת-פריקות או תסמינים אחרים, חשוב מאוד להיבדק קלינית, כך שתוכלו להתאים טיפול ייעודי שיסייע לכם למגר את ההשפעה של תופעה זו על חייכם ככל הניתן על מנת שתוכלו לחיות חיים רגילים ללא שום הפרעות. בדרך כלל, אופציות הטיפול השונות נקבעות לאחר אבחון מעמיק מטעם מומחה, כאשר ניתן להתאים תכנית טיפול במסגרת פיזיותרפיה שמטרתה היא לתרגל תבניות תנועה, לצמצם את רמת הכאב ולחזק את המפרקים. במידה ואתם מעוניינים לדעת עוד על כל הנושא של גמישות יתר וכל דרכי ההתמודדות עם תופעה זו, מומלץ מאוד לבקר באתר www.amarilyo.com.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לפרסם מאמר באתר?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר