מה כרוך בכל קניית בית ומהו הון עצמי?

ניווט מהיר

אין ספק שקניית בית היא אבן דרך מרכזית בחייו של כל זוג צעיר כאשר מה שחשוב כיום להרבה מאוד זוגות הוא הבטחון הכלכלי שיש מאחורי מהלך שכזה. אם עד לא מזמן קניית בית הייתה חלום רטוב עבור זוגות רבים עקב יוקר המחייה, לפני מספר שנים הוציאה הממשלה תכנית בשם מחיר למשתכן שפעלה עד לאחרונה ממש ועזרה להנגיש את נושא הדיור עבור זוגות צעירים ללא גב כלכלי חזק. קיראו על הון עצמי, מימון וריביות, וקבלו יעוץ מחברות כגון גרוסמן ייעוץ משכנתאות לפני כל סגירת עסקה.

קניית בית – אז והיום

עד אותה תקופה, ההון העצמי המינימלי שהיה דרוש לרכישת דירה ראשונה עמד על 25% מערך הדירה, דבר שהיה בלתי אפשרי להרבה מאוד זוגות צעירים. התכנית הציעה אפשרות מימון טובה וריאלית הרבה יותר עבור אותם זוגות, כאשר כל מה שהם היו צריכים לעשות במידה והם לקחו חלק באותה תכנית היא לבוא עם הון עצמי של מאה אלף ש״ח ואת כל היתר הבנק המלווה של הפרויקט הלווה לזוג במשכנתא.

מדוע חשוב הון עצמי ברכישה של בית?

כאשר אנו קונים בית ההון העצמי עימו אנו מגיעים לעסקה הוא חשוב מאוד, שכן הוא זה שיקבע בסופו של יום את תנאי המשכנתא שלנו בדגש על הוצאות הריבית במהלך תקופת ההחזר של המשכנתא.

 

ככל שההון העצמי עימו אנו באים גדול יותר, כך התנאים של הריבית שאותם נקבל במסגרת המשכנתא יהיו טובים יותר. בכדי לקבל תנאי משכנתא טובים יותר עלינו לנסות להגדיל את ההון העצמי ככל שרק ניתן ואת זה נוכל לעשות במספר דרכים. דרך אחת היא באמצעות הלוואה מבני משפחה להם נוכל להחזיר את הכסף לאט לאט או בריבית נמוכה מאוד או אפילו ללא ריבית ודרך נוספת היא באמצעות הלוואה מקרן ההשתלמות שלנו בתנאים מועדפים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לפרסם מאמר באתר?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר