התקף לב

ניווט מהיר

התקף לב הוא מצב בעייתי ומסוכן במיוחד שחשוב מאד לטפל בו באופן מיידי אחרת יש בו סכנת חיים מיידית. גם לאחר שסכנת החיים חולפת יש צורך לבצע בירור מעמיק מדוע ההתקף קרה, האם מדובר במחלה לבבית שטרם אובחנה או שמא מדובר בגורל ואין הסבר אמיתי להתרחשותו של ההתקף. כיום ידוע על כמה וכמה בדיקות שניתן וצריך לבצע על מנת להבין בדיוק מה קרה ולכן חשוב מאד להיות מודעים לכך שהבירור בעצם רק מתחיל. גם מי שנחשב לכזה שמשתייך לקבוצת סיכון זו או אחרת צריך להיות במעקב ולבצע בדיקות שגרתיות כל הזמן על מנת לוודא שהמצב שלו נשאר כשהיה ואין בו שינוי לרעה. כל החמרה עלולה שוב לסכן את החיים של אותו אדם ולכן בדיקות ללב יתכן ותהיינה מנת חלקו.

 

הבדיקות שצריך לבצע אחרי התקף לב

לכל אדם יש את המצב הרפואי האישי שלו ולכן במידה והוא עובר התקף לב הוא יקבל את ההמלצות המותאמות לו אישית על פי מה שקרה לו. יש מי שבהיסטוריה הרפואית המשפחתית שלו יש מחלת לב ולכן זה מה שייבדק ויש מי שהרגלי האכילה או העישון שלו יהיו כאלה שיהפכו אותו להיות חלק מקבוצת סיכון. כך או כך ברוב המקרים הרבה אנשים שעברו התקף לב יתבקשו לבצע סי טי לב, תנצור או כל בדיקה אחרת שתוודא שהלב פועל ופועם בצורה תקינה, שכל המעברים משוחררים ובמקרים רבים ייבדקו נושאים היקפיים כמו לחץ דם תקין או נתונים אחרים שמשפיעים על תפקוד הלב. יתכן ואותו אדם יקבל המלצות לשינוי תזונתי או כל שינוי אחר באורח החיים שלו שיפחיתו את הסיכון להישנותו של התקף לב. חשוב מאד להבין את החומרה של העניין ולא לחזור על טעויות שאולי בגינן נגרם ההתקף מלכתחילה.

 

החשיבות של מעקב אחרי פעילות הלב

לא צריך להכביר במילים אודות האיבר החשוב ביותר, זה שהגוף לא יכול להתקיים אם האיבר הזה לא מתפקד כמו שצריך. בזכות מגוון רחב של בדיקות שקיימות כיום ברמת דיוק גבוהה וטכנולוגיות מתקדמות ומרשימות אפשר וכדאי לבצע כל סוג של מעקב על מנת לדאוג ללב בפרט ולגוף בכלל. בדיקות אלה יכולות לאתר בעיות או מצבים שלא תמיד יש דרך אחרת לאבחן אותם ולכן יש חשיבות למעקבים ובדיקות שגרתיות על פי ההמלצה של הרופאים המטפלים שמכירים את המצב הבריאותי של המטופלים שלהם. חשוב למצוא את המכון הרפואי שמבצע את הבדיקות בצורה יסודית וכמובן אדיבה ועם יחס אישי. מטופלים שמגיעים למכונים רפואיים לפעמים נמצאים במצב מנטלי או רגשי סבוך וחשוב שהצוות הרפואי יידע להכיל את זה. היחס האישי והאמפתי חשוב לא פחות מאשר הרמה הטכנולוגית הגבוהה של המכשור הרפואי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לפרסם מאמר באתר?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר