סמים קשים

ניווט מהיר

כאשר מדברים על סמים באופן כללי מתכוונים בעצם למגוון רחב של חומרים או מרכיבים שיש בהם כדי להשפיע על התפקוד של הגוף ולגרום לו לפתח תלות. חלק מהתרופות שיש בבית לבטח יכולות להיות מכונות סמים ולסמים יש דרגות על פי ההשפעה שלהם על הגוף. סמים קשים הם סמים שיש קשר הדוק בינם לבין פיתוח תלות בהם ולרוב קשה מאד להיגמל מהם. אין זה בלתי אפשרי אך ככל שההתמכרות אורכת יותר זמן כך היא תהיה מאתגרת ומורכבת יותר להיגמל ממנה. כאשר מתעניינים בתהליכי גמילה מתרופות או סמים מסוגים שונים חשוב לקבל מידע מקצועי, עדכני ומותאם אישית, שכן גם תהליך הגמילה יהיה כזה שיותאם אישית לכל אחד על פי המצב הגופני שלו, על פי החומרים או המרכיבים להיגמל מהם ועל פי דרגת החומרה של ההתמכרות.

 

איך זה בכלל אפשרי להיגמל מסמים קשים?

כאמור, זה בהחלט מאתגר ולא פשוט אבל זה גם אפשרי. באתר האינטרנט anrclinic.co.il למשל אפשר להבין לא מעט על תהליכי גמילה מותאמים אישית ולהבין איך מתחילים את הבירורים, מי לוקח חלק בתהליך ואיך בוחנים הצלחה. צריך להבין שהגמילה אינה פעולה שמבצעים ובזה העניין מסתיים, שכן יש חשיבות גבוהה אפילו יותר לשמירה על התוצאות הרבה אחרי שתהליך הגמילה עצמו הסתיים. אנשים שנגמלו מסמים קשים תמיד ירגישו שהם במדרון חלקלק שבו הם עלולים לקרוס בכל רגע ולחזור לעשות שימוש בלתי מבוקר בסמים שהם היו מכורים להם בעבר. תהליכי הגמילה מבוססים על תמיכה של כל מיני אנשי מקצוע מתחומים מגוונים – רפואה, עבודה סוציאלית, טיפול רגשי ונפשי ועוד. יש חשיבות גם לתמיכה של חברים או בני משפחה והתמיכה הזאת יכולה לעשות את ההבדל.

 

לפנות למרפאה עם ניסיון ולקבל את כל המידע

אין ספק שבתהליך גמילה כל אדם חייב לקבל את המידע הקונקרטי והרלוונטי לגביו. איך עברו תהליכי גמילה של אנשים אחרים זה אולי טוב וחשוב אך לא בהכרח יהיה נכון ומתאים לכל אחד. מה שחשוב זה ההתאמה של כל שלב ושלב לכל אדם בנפרד, מעטפת התמיכה צריכה להתאים לאורח החיים שלו ולשלב את האנשים שנחשבים לקרובים אליו ויכולים לתמוך בו ולהוות עבורו דמויות משמעויות במהלך התהליך החשוב. בדרך זו הוא יוכל לדעת שיש לו על מי לסמוך ושיש לו בשביל מה ובשביל מי להקדיש אנרגיות להצלחת תהליך הגמילה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לפרסם מאמר באתר?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר