המדריך לסטארטאפיסט המתחיל

ניווט מהיר

סטארטאפים הם העסקים העיקריים בכלכלה ובחדשנות ברחבי העולם. הם יוצרים מקומות עבודה, מוצרים חדשים ושירותים מתקדמים. הם מונחים על ידי יזמים שעובדים קשה על מנת להגשים את הרעיונות שלהם. לעתים קרובות, כשהעסקים מצליחים, הם יכולים לשנות את העולם. יזמים צריכים לקבל את התמיכה של קהילת מייסדים אחרים, כי התהליך אינו קל. מדריך זה מציג את עקומת הלמידה של המדריך לסטארטאפיסט המתחיל .

סטארטאפ כפתרון בעיות חשובות

מומלץ לבחון את המוצרים והשירותים שבהם אתם משתמשים היום ומוקפים בהם, ולהבין את הסיבה להימצאותם, במונחים של פתרון בעיות או מילוי צרכים אחרים. כך נולדות ההמצאות הגדולות ועסקי הסטארטאפ, מבעיה או צורך. מחשמל, לטלפון, לאינטרנט, ולאחרונה לממשקי תשלום וירטואלים ופייסבוק, עסקים גדולים בנויים על בעיות גדולות.

העיקרון הוא פשוט, כך טוען היזם נתי דוידי ורק מי שמבין אותו ויודע לישמו מצליח: ”חברת סטאראטאפ מבוססת על רעיון שפותר בעיות כואבות במיוחד“. ”יש לחשוב בביקורתיות על הפתרון המוצע“. הערכה כנה עשויה לחסוך שעות, ימים, שבועות, חודשים או שנים מזמנכם.

אמנות המכירה – שלב חשוב של המדריך לסטארטאפיסט המתחיל

אחת התוצאות השליליות ביותר שהסטארטאפ שלכם עשוי לחוות היא הגילוי שאנשים אינם מוכנים לקנות את המוצר שלכם לאחר שהשקעתם זמן וכסף משמעותיים בבנייתו. שיטה טובה מאוד להימנע מתוצאה זו היא לשווק ולמכור את המוצר שלכם עוד לפני שבניתם אותו. גישה זו ניתנת לביצוע מבלי להיכשל במתן ערך.

מומלץ לעצב דף נחיתה פשוט ולפרסם מודעות ממוקדות בגוגל, כדי להבין את הצורך של הציבור במוצר החדש שלכם.

 

תוכנית עסקית לסטארטאפ

חלפו הימים של מסמך בן שישים עמודים שמתאר תוכנית עסקית. תוכנית עסקית לסטארטאפ בנויה סביב תוכן בסיסי שמוצג באופן שונה לתיאור מצבים שונים. התוכנית עונה על שאלות מפתח לגבי העסק שלכם. גם אם הייתם כותבים תוכנית עסקית באורך מלא, סביר להניח שלמשקיע יהיה אכפת רק מהעובדה שהתוכנית מראה שחקרתם את התחום וכיסיתם את כל היסודות.

הנחה זו נכונה גם כגישה שמראה למשקיעים שביצעתם את הבדיקות הנאותות על מנת להכיר את העסק החדש שלכם והשוק שיקנה את המוצרים או השירותים המוצעים, באופן מקיף. אם אינכם יכולים להוכיח היבטים אלו, אתם בבעיה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לפרסם מאמר באתר?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר