איך להפוך את הילד שלך לכוכב הבא?

ניווט מהיר

כהורים לילדים, תמיד נרצה שהילדים שלנו יעשו את הדברים שהם אוהבים ועושים להם טוב. אנחנו רוצים שהם יצליחו, גם אם יש לזה בדרך מחיר. אין ספק כי אחת הדרכים לגרום לילד שלנו להצליח היא לעודד אותו לקחת חלק מקבוצה בספורט תחרותי כמו שחיה, כדורגל או כדורסל. ילדים שמשתלבים במסגרות כאלה במקביל ללימודים מקבלים המון יתרונות גם בפן החברתי, גם בפן הבריאותי פיזי וגם בפן המנטלי. כמובן שלמרות היתרונות יש גם לא מעט רגעי משבר, אך ברגע שלילד יש מעגל סביבה תומך שבאמת מאמין בו ובהצלחה שלו, זה מה שיתן לו את הפוש להצליח. לא סתם אומרים ש“כל מה שילד צריך זה מבוגר אחד שיאמין בו“. אז מה ילד צריך כדי לממש את מלוא הפוטנציאל הקיים בו ואיך להפוך את הילד שלך לכוכב הבא?

 

בשלב מסוים חייבים להפוך את זה לסופר מקצועי

אם הילד שלכם נמצא בתוך מסגרת ספורט תחרותית כבר זמן מה והוא מצליח להתמיד, מתרגש מזה ונותן מעצמו הכל, יכול מאוד להיות שצריך לחשוב לכיוון יותר מקצועי. ניתן לפנות לכל מיני סוכנויות שחקנים המייצגות שחקני כדורסל וכדורגל צעירים וכך בעצם לתרום בצורה משמעותית לקידום הקריירה שלו. התפקיד של הסוכן הוא קודם כל להכיר את הילד, לצפות בו משחק בכמה משחקים בזמן אמת, להבין מהן החוזקות ומהן החולשות שלו ולכוון את הקריירה שלו למקום הנכון. ברגע שיש מישהו מקצועי מאחוריו ולא רק משפחה או חברים, הדברים ייראו אחרת.

 

זה מורכב ולא פשוט אבל חייבים למצוא את האיזון

ילדים ובני נוער שמתמסרים לספורט תחרותי, הרבה פעמים צריכים להקריב לא מעט. הם צריכים לוותר על אירועים משפחתיים וחברתיים כמו ימי הולדת ומסיבות, הם צריכים מצד אחד להוכיח את עצמם בקבוצה ולהשתפר כל הזמן ומצד שני גם לגשת למבחנים ולבצע את כל המשימות הקשורות ללימודים בבית הספר. יש להם גם חיי משפחה וחברים. לכן, כל הדבר הזה מקשה מאוד לקיים חיים מאוזנים. חיים רגילים של ילד. לכן, התפקיד שלנו ההורים הוא לנסות כמה שניתן לאזן את זה. לאפשר לילד להיות ילד ולשלב בין הכל בצורה נכונה. אפשר להתייעץ עם איש מקצוע איך לעשות את זה בצורה נכונה, אבל זה חשוב עבורו בפן האישי ובשלבים מאוחרים יותר, גם בפן המקצועי. זה נכון שלהצלחה יש מחיר והשאלה שצריך לשאול היא מה המחיר שהוא מוכן לשלם.

אז מהם היתרונות הקיימים בספורט תחרותי עבור ילדים?

  • ספורט תחרותי מסייע לשפר את ההישגים הלימודיים בבית הספר.
  • ספורט תחרותי מצוין בכדי לאמץ אורח חיים בריא ומאוזן הכולל הקפדה על כמות מספקת של שעות שינה, תזונה בריאה, היחמנעות מעישון וצריכה של אלכוהול ו/או סמים.
  • ספורט תחרותי תורם לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי אצל ילדים.
  • ספורט תחרותי מייצר מעגל חברתי הגורם לילד להרגיש שייך.
  • ספורט תחרותי תורם להתמודדות עם משברים ומסייע לאזן רגשות עוצמתיים בצורה נכונה.
  • ספורט תחרותי מסייע להתמודד עם משברים מורכבים של החיים.

 

אז נכון, כולנו רוצים לראות את הילדים שלנו מצליחים, אבל חשוב לשים לב שיש הבדל בין ילד שרוצה להצליח לבין ילד שרוצה לנצח. חשוב לעודד את הילדים שלכם למצויינות, להצטיינות ולא לניצחון. הסיבה שזה חשוב היא משום שהמוטיבציה חייבת להגיע מבפנים, מתחושת ערך עצמי ולא ממקום שאני תמיד חייב להיות ראשון ולנצח. כדאי לתת לילד שלכם את הבמה להביע את מה שהוא מרגיש, תנו לו לספר לכם על הרגשות שלו כדי שלא תפספסו את הכוונה ותובילו אותו למקומות שפחות נכונים עבורו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר