מחלות לב – הרוצח השקט

ניווט מהיר

הלב הוא המכונה החשובה ביותר בגוף האדם אך הוא כל כך מוגן ושמור ולא תמיד אפשר לדעת שקורה בו משהו לא תקין. כל מחלה או בעיה רפואית עלולה להידרדר לכדי התחלה של מחלות לב ולכן לא תמיד אפשר לדעת שבעיה זו או אחרת משפיעה גם על התפקוד התקין של הלב. מטפלים בבעיה הנראית לעין בדרך כלל, מוודאים שהמטופל חש הקלה בכאבים או בתסמינים ועוברים הלאה, שכן על פניו הבעיה נפתרה. בפועל – יתכן מאד והייתה השפעה כזאת או אחרת גם על תפקוד כלי הדם ובעקבותיו גם על פעילות הלב ולכן אי אפשר אפילו להעריך או לשער שיש בעיה נוספת שצריך להתייחס אליה. מחלות לב, במידה ואינן מולדות, הן כאלה שמתפתחות אט אט עם השנים בשל מגוון רחב מאד של גורמים ולא תמיד אפשר לדעת עליהן מספיק זמן מראש. המצב הבעייתי הוא שהמחלה תאובחן בשלב מאוחר, אולי אפילו מאוחר מדי.

 

איך מאבחנים בעיה לבבית?

כאשר יש חשד אמיתי לבעיה בלב שעלול לגרום מחלות לב ארוכות טווח – צריך לפעול מהר ולקוות שאין זה מאוחר מדי למתן טיפול הולם ויעיל בשלב זה של האבחון. כיום יש מגוון רחב של טיפולים שניתן לבצע מהר ובצורה יעילה במיוחד על מנת לאבחן את הבעיה ויתרה מכך – אלה בדיקות או אבחונים שמבוצעים בצורה וירטואלית ובכך מקלים מאד על התחושות ועל חוויית הטיפול של החולים. צנתור וירטואלי הוא אחת האפשרויות שהולכות ותופסות יותר ויותר תאוצה בשנים האחרונות, שכן הצנתור המקוון מראה את אותם התסמינים שיראה הצנתור הרגיל אך מהמטופל ייחסכו הרבה מאד כאבים וחוסר נוחות. יש לא מעט מטופלים שחוששים מעצם ביצוע הצנתור הפיזי ולכן פעולה אחרת שעדיין יכולה לאבחן מחלות לב אך תהיה הרבה פחות כואבת או פולשנית יכולה להקל גם על מצב הרוח וכך המטופל יישאר בחוסן מנטלי גבוה להתמודד עם האבחון שיתגלה.

 

 

ההתמודדות עם מחלות לב

אין ספק שאבחון מחלות לב מביא איתו הרבה מאד שינויים בשגרת היומיום של המטופל ולעיתים קרובות גם של מי שסביבו. יתכן והוא יצטרך להתחיל ליטול כדורים או תרופות באופן קבוע, יכול להיות שהוא יצטרך לעבור פרוצדורה כזאת או אחרת ומאד יכול להיות שהאבחון יגלה שמצב של המחלה מתקדם מאד. כל אלה יכולים לגרום למחשבה מה היה קורה לו מחלות לב לא יתגלו בכלל ומדוע הן מכונות הרוצח השקט, שכן הן מתפתחות לאט לאט בלי שיודעים עליהן ומדרדרות עם הזמן את המצב הבריאותי של החולה. אם הוא לא מודע לתחושות שלו הוא לא יידע מה לעשות על מנת לטפל בעצמו, מה שיגרום להחמרת המחלה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לפרסם מאמר באתר?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר