מעטפת מבנה

ניווט מהיר

לכל מבנה או בניין יש את המעטפת החיצונית שלו ובשנים האחרונות המעטפת הזאת יכולה להיות מעוצבת כך שתתאים למה שקורה בתוך המבנה פנימה. אם בעבר המעטפת הייתה עשויה מבטון כמו כל שאר המבנה הרי שכיום בזכות שינויים וחידושים בעולמות הבנייה, האדריכלות ועיצוב הפנים אפשר להתאים את המעטפת למהות של המבנה וכך הבניין ייראה מבחוץ שונה ומעוצב לעומת המבנים שבסביבתו. אדריכלים ואנשים מהתחום של עיצוב משרדים ומבני עסקים ומסחר עמלים על מציאת פתרון מותאם אישית עבור כל מבנה או בניין וכאשר מתקרבים לבניין מרחוק מיד שמים לב שזהו בניין שנראה שונה מהבניינים האחרים. אחרי שנכנסים פנימה מבינים שהעיצוב והמראה החיצוניים הם רק הכנה לעיצוב והמראה שבפנים ותואמים בדיוק לחלק החיצוני.

 

התכונות המיוחדות של מעטפת המבנה

לחלק החיצוני שעוטף את המבנה יש חשיבות ותפקידים משמעותיים. הוא צריך להוות חלק משמעותי ביסודות המבנה, הוא מה שהמבקרים רואים כשהם מתקרבים מרחוק אל הבניין והמראה שלו צריך להוות חלק בלתי נפרד מהעיצוב של הבניין והשימוש בו. אחת האפשרויות הפופולריות כיום היא קיר מסך, כלומר חיפוי על ידי לוחות זכוכית של החלק החיצוני של המבנה, מה שהופך את הבניין כולו לכזה שיש לו עיצוב ייחודי, מיוחד ומעניין. כיום יש מגוון רחב של אפשרויות מבחינת הגודל של לוחות הזכוכית, הגוון של הלוחות וכמובן דרגת השקיפות שלהם (תיבחר גם על פי המיקום של הבניין והזווית שלו ביחס לשמש) ומכאן שיש חשיבות גבוהה לעבודה צמודה עם אנשי מקצוע שמכירים את התחום ויכולים לייעץ בנוגע למעטפת הנכונה והמתאימה ביותר.

 

החשיבות של התאמת מעטפת המבנה לשימוש הפנימי בו

הנושא של עיצוב פנים חשוב ומשמעותי והוא מקבל הרבה מקום כיום בקרב אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. יש הבנה וראייה של הקשר ההדוק בין העיסוק של אנשים שנמצאים או עובדים בתוך הבניין לבין המראה החיצוני המצופה ממנו. לא בכדי עמלים אנשי מקצוע על תהליך תכנון מוקפד ומאתגר שבסופו הבניין ייראה מושלם ולא רק זה – גם התחושה שתורגש בקרב כל מי ששוהה בתוכו תהיה תחושה טובה וחיובית, כזאת שבה הסביבה כולה הרמונית ומספקת שקט וביטחון. עיצוב מעטפת המבנה לא יפסח על שיקולי בטיחות וביטחון שנועדו לשמור על שלומם של כל מי ששוהים בתוך הבניין ולכן צוות רב תחומי של אנשי מקצוע יהיה נחוץ ודרוש כשלכל אחד יינתן המקום שלו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לפרסם מאמר באתר?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר