עיצוב מעטפת המבנה – כל מה שצריך לדעת

ניווט מהיר

מבנה שאינו מחופה כהלכה הוא מראה אותו כבר כמעט ולא ניתן לראות, זאת בעוד כי עד לפני מספר שנים, היה מדובר בדבר רגיל למדי בעת בה אנו מדברים על האופן בו עורכים בנייה וכן גם עיצוב של מעטפת המבנה. למעשה, חשוב לציין כי בעבר, היה נהוג באופן יחסית שגרתי לערוך בנייה של בניינים משותפים כאשר אין להם חיפוי כלל, כאשר אותו הדבר התבצע בדרך כלל על ידי עריכת שימוש בטיח חוץ שפריץ. אולם, הוספה של חיפוי וכן גם מעטפת המבנה היא תמיד רעיון טוב, זאת בשל היתרונות הרבים הטמונים בביצוע הדבר. אז מדוע חשוב להוסיף חיפוי חיצוני למבנים? אילו סוגים של מעטפת המבנה ניתן לבחור וכיצד ניתן לבצע את הדבר בצורה הנכונה? על כך ועוד החלטנו להסביר לכם במהלך כתבה זו.

 

חיפוי חוץ מבנה – מדוע זה חשוב

בעת בה אנו מדברים על עריכת מעטפת המבנה, חשוב תחילה להבין בדיוק מדוע חשוב לערוך חיפוי חוץ. למעשה, במידה והייתם עוקבים אחרי התהליך בו מכינים בניין מא' ועד ת', הייתם שמים לב כי בתום שלב השלד, קיים שלד בטון חשוף למדי אשר מלווה את המבנה עצמו. את השלד המדובר "מלבישים" אחר כך על ידי עריכת שימוש בשכבות טיח, ריצוף, חיפויי קרמיקה ועוד – כאשר המטרה העיקרית פה היא ליצור את מראה הבית הסופי. בחלק החיצוני של אותו המבנה, את קירות הבטון ניתן לצפות או לחילופין, לחפות, כאשר ציפוי הוא בעצם טיח אשר עורכים בו שימוש על מנת לצפות את חוץ הבית ועליו שמים שכבת צבע אקרילי. למעשה, המטרה העיקרית שמאחורי עריכת חיפוי והוספת מעטפת המבנה היא לבודד את המבנה המדובר מפני תנאי מזג האוויר בסביבה הקיצונית המקיפה אותו, תנאים כמו רוחות עזות, גשמים רבים, שלג, ברד ועוד.

 

סוגי חיפויים נפוצים במעטפת המבנה

בדרך כלל, תהליך הוספת חיפוי למבנה הוא תהליך ארוך, כזה אשר מתחיל עוד בשלב הבסיסי ביותר של התכנון, בעוד כי בשלב זה יש לבחור את הסוג הספציפי של החיפוי בו תשמשו. לשם כך, הרי שעליכם קודם כל להכיר את הסוגים השונים של חיפויים אותם תוכלו לבחור. ובכן, אחד מסוגי החיפויים השכיחים ביותר הוא קיר מסך, כאשר מדובר בעצם על תחליף לקירות חוץ אשר עשויים על ידי עריכת שימוש בחומרי בנייה קונבנציונליים ומוכרים. ליתר דיוק, ניתן להגדיר את הרכיב המדובר בתור אחד שאינו קונסטרוקטיבי, כזה אשר נושא אך ורק את משקלו העצמי ותו לא, זאת מאחר ומדובר על רכיב בניין אשר אינו נסמך על עוד רכיב אחר כלל, דבר אשר אומר כי אותו הרכיב נסמך אך ורק על המבנה לו הוא משמש בתור תמיכה עיקרית.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לפרסם מאמר באתר?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר