השכרת דירה

ניווט מהיר

יש הרבה מה ללמוד ולדעת על עולם הנדל"ן והדירות בישראל. מדובר בסצנה שלמה שלא רק עוסקת בבסיס של קיום חיים נורמליים אלא מדובר גם בנושא שקשור להון, להשקעות ולכל מה שקשור לכספים בסכומים גבוהים. הנושא של מגורים בדירה שבבעלות הדיירים או בבחירה לגור בשכירות הוא נושא שנמצא כל הזמן בשיח הציבורי ויש דעות לכאן ולכאן, כמו גם מאפיינים, יתרונות וחסרונות להשכרת דירה כפי שכל אדם רואה על פי הנתונים האישיים שלו וההעדפות שלו להתעסק עם הכסף אשר עומד לרשותו. גם מי שיש מעל ראשו קורת גג עמידה ויציבה ירצה לבחון את האפשרות של קניית דירה והשכרה שלה על מנת שבבוא היום השכירות תחזיר את סכום הקנייה.

 

קניית דירה והשכרתה – איך זה עובד?

מי שכבר יש בבעלותו דירה שהוא מסתדר היטב עם החזר תשלומי המשכנתא שלה או אפילו כבר סילק לגמרי את ההלוואה יכול לשקול לבקש משכנתא לדירה שנייה ובמידה והבקשה תאושר הוא בעצם יקנה דירה נוספת וישכיר אותה לדיירים שיגורו בה. דמי השכירות יכולים עם הזמן לכסות את תשלומי החזר המשכנתא השנייה ואם הם גבוהים מגובה ההחזרה הרי שיישאר לבעל הדירה עודף שיוכל לעשות בו כל שימוש אחר, לרבות לצבור אותו ולהשקיע אותו בצורה אחרת לאחר שיצטבר ממנו סכום משמעותי. בדרך זו יכול אותו אדם להגדיל את ההון אשר עומד לרשותו.

 

המודעות הגבוהה להשכרת דירה

מי שיכול להרשות לעצמו את העניין הזה יודע היטב שמדובר בדרך טובה שנחשבת לכדאית מאד להגדיל את ההון האישי והמשפחתי וכמובן שצריך לקבל את ההחלטה לאחר בחינת כל השיקולים הרלוונטיים. צריך לחשוב על המיקום של הדירה שרוצים לקנות ועל ההתעסקות הלוגיסטית עם מציאת שוכרים, חתימה על חוזה ו-וידוא שכל מה שקשור אליהם זורם על מי מנוחות. מי שמקבל את ההחלטה צריך לגשת לבנקים כדי לקבל הצעות למשכנתא ומומלץ מאד שהוא ייעזר ביועץ משכנתאות מקצועי שיוכל לכוון אותו ולדאוג עבורו להצעות משתלמות וכדאיות שיתאימו למצבו הפיננסי. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לפרסם מאמר באתר?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר