מה אסור לעשות בדובאי שלא העלתם אפילו בדעתכם

ניווט מהיר

דובאי מוכרת כאחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בעולם. למעשה, מאז נחתם ההסכם בין ישראל לבין איחוד האמירויות, עוד ועוד ישראלים בוחרים ליסוע לאחד היעדים המרהיבים שיש לעולם הזה להציע לנו. בתי מלון ברמה של חמישה כוכבים ויותר, חופים מרהיבים, ערי נמל, מסעדות מטריפות, אטרקציות שאין בשום מקום אחר, פארקים ופעילויות מגניבות לילדים, טיולים מאורגנים ועוד. יחד עם זאת, בדומה לכל מדינה אחרת, לדובאי, המרכז הקוסמופוליטי, יש חוקים, אמונות וכללים משלה. מומלץ מאוד למבקרים להבין את הטאבו, והכללים לגבי מה אסור לעשות בדובאי, כולל התקנות התרבותיות בעת ביקור בעיר לפני רכישת כרטיסי הטיסה.

שונה ממה שאנחנו הישראלים מכירים לכן שווה לבוא מוכנים

אמירות דובאי מארחת קבלת פנים למבקריה, אבל קיימת גם ציפייה להקפדה על סט ספציפי של הנחיות דובאי למטייל, וכללי התנהגות שמצופים מהתיירים. למקרה שתכננתם תוכניות לחופשה בדובאי, הכרחי להבין שהתרבות של האמירות הזו שונה.

יש לקבל עובדה זו ולהקפיד לכבד את התרבות המקומית שלה, כמו שאתם עושים כשאתם מתכננים להיכנס למאה שערים. הנה הטיפים על מה שאסור לעשות בדובאי, שיהיו שימושיים עבורכם.

לבוש חושפני או לבוש שאינו מכבד במהלך הביקור בעיר

קודי הלבוש אינם זהים בכל האמירויות, וברוב המקומות מותר למבקרים ללבוש בגדים מערביים, אבל חשוב להתלבש בכבוד במהלך ביקור בדובאי, מה שאומר שאתם צריכים להיות מודעים ללבוש בהתאם למקום שאליו אתם מגיעים. יש להימנע מלבישת בגדים שקופים, שאינם צנועים, או חושפניים במקומות ציבוריים.

ניתן ללבוש בגדי ים או ביקיני רק בבריכות, פארקים של מים וחופים. נשים צריכות להימנע מלבישת שמלות או חצאיות קצרות או מכנסונים, ובגדים עם קו צוואר חושפני עמוק. מאוד חשוב להקפיד על הנושא הזה כי זה יכול להיות לא נעים בלשון המעטה.

שימוש או נשיאת סמים במהלך ביקור בדובאי

איחוד האמירויות נוהגת בגישת אפס סובלנות מוחלטת ביחס לשימוש בכל סוג של סמים. מדיניות הסמים של דובאי כוללת צריכה או נשיאה של כל כמות או סוג של סמים. במקרה שאתם מבקרים בדובאי ונמצאתם צורכים או נושאים סמים, הרשויות המקומיות עשויות לכלוא אתכם.

יתכן אפילו שייערך משפט באשמת פשע חמור. המדיניות חלה גם על תרופות מרשם. בעבר, אנשים רבים נכלאו וגם גורשו בשל כישלון בבדיקות סמים, אותם צרכו במהלך שהותם בעיר. לפיכך, חיוני לתיירים להימנע משימוש בסמים במהלך השהות בדובאי, אתם ממש לא רוצים להסתבך עם מדיניות החוק במדינה זו.

אכילה או שתייה במהלך חודש הרמדאן

אם סוכן הנסיעות ממליץ על הימנעות מביקור בדובאי בחודש הרמדאן הקדוש, זוהי תגובת יתר מצד מישורים מסוימים. אין איסור לאכול או לשתות במהלך הרמדאן. חוץ מזה, אף אחד אינו מצפה מכם לצום במשך כל היום.

כמובן שאתם חופשיים לאכול כרצונכם במלון שלכם. ניתן למצוא גם מסעדות מקורות, ואפשר ליהנות מאכילה במקומות כאלה.

צילום תמונות תושבים ללא רשות

בהתאם לחוק פשעי הסייבר של איחוד האמירויות הערביות, צילום אנשים ללא הסכמתם מוגדר כפשע. אין זה משנה כמה גדול הדחף לצלם את המקומיים, אל תעשו זאת, ובמיוחד יש להימנע מצילום נשים.

המבקרים צריכים גם להיזהר מבהייה בנשים המקומיות, לנסות לנהל איתן שיחה שאינה רצויה, או להטריד אותן. יש להימנע מפרסום תמונות כאלה ברשתות החברתיות, מכיוון שתושבים מקומיים עשויים להגיש תביעה נגד הצלם.

לסיכום, לא משנה מה עושים בדובאי, כדי שתוכלו למקסם את החופש שלכם באחד היעדים היותר מרהיבים בעולם, חשוב גם לכבד את הכללים שלהם ולשים לב לחוקים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר