מציאות מדומה לילדים: הרבה יותר מרק משחק

ניווט מהיר

אם משווים ילדים למבוגרים, מגלים כי למרות שמבחינה קוגניטיבית מוחו של המבוגר מפותח בהרבה ממוחו של הילד, עדיין יש לא מעט אספקטים בהם החשיבה של ילדים ובני נוער מפתיעה אותנו המבוגרים בכל פעם מחדש. בשלבי ההתפתחות השונים, יכולות כמו יצירתיות, דמיון וחשיבה מחוץ לקופסא בולטים באופן מובהק אצל רוב הילדים.
מסתבר שיש דרך שבאמצעותה ניתן לחדד את היכולות הללו אפילו יותר: מציאות מדומה לילדים. הצעירים אוהבים מטבעם לחקור את העולם, לשאול שאלות ולפעמים שאנו מציגים בפניהם שאלה או התלבטות מעולמם של הגדולים, הם עונים לנו כמו מבוגרים. באמצעות VR ניתן לפתח את היכולת הזו אצל ילדים שמתקשים, וכך למעשה יכולים הילדים להפעיל היגיון בריא, דמיון וכישורים נוספים.

מציאות מדומה לילדים

איך זה עובד?

ברגע שהילד נחשף למציאות אחרת בסביבה שמעוררת סקרנות, הוא בוחן את האזורים בה ומקיים אינטראקציות שונות. בפועל, על הילד להישאב לתוך סיטואציה שהוא לא מכיר מחיי היום יום, וכך עליו להפעיל את היצירתיות והדמיון. ניתן לשלב מציאות מדומה בכל מיני דרכים בהתאם לצרכים של הילד, בין אם זה משחקי יצירה ודמיון, אינטראקציה עם עוד אנשים או ילדים, משימות ועוד. הטכנולוגיה מאפשר להפוך תהליכים לימודיים שגרתיים למרתקים וחווייתיים, תוך כדי הנאה והעשרה.

באילו עוד תחומים ילדים פוגשים את המציאות המדומה?

בבית החולים שיבא במחלקת ילדים החלו להכניס פיתוח וי אר פורץ דרך וחדיש: משקפי מציאות מדומה. מטרתם היא להסיח את דעתם של הילדים מתהליכים רפואיים מאיימים, מה שגורם להם לשים הרבה פחות לב לתחושת הכאב הפיזית ולתחושת הפחד הרגשית. כך הילד יכול לעבור תהליכים ופרוצדורות רפואיים באופן שאינו מאיים, ולחוותו בצורה ייחודית. ניתן לעשות שימוש בטכנולוגיית המציאות המדומה לבדיקות דם, קיבוע שברים, תפרי של חתכים ועוד. לכל תחום, גם הכי פחות נעים כהליכים רפואיים שונים, ניתן לעשות שיווק באמצעות מציאות מדומה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
מציאות מדומה לילדים
רוצים לפרסם מאמר באתר?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר