טיפול בעין עצלה באמצעות משקפי מציאות מדומה

ניווט מהיר

עין עצלה היא עין שיש בה בעיה בשרירים, מה שעלול לפגוע בכושר הראייה בה. עין עצלה, כשמה כן היא – זו עין שהשרירים שבה רפויים ולא נכונים לפעולה כמו כל שרירי אחר ברחבי הגוף ולכן הראייה באמצעותה עלולה שלא להתפתח בצורה תקינה. ברוב המקרים העין העצלה מאובחנת בגיל צעיר של ילדים על ידי רופא עיניים בבדיקת ראייה שגרתית שבה הרופא גם בודק עם מכשור מתקדם את פנים העין ועל פי האבחנה ייקבע הטיפול. בדומה לכל שריר אחר שלא יפעל כמו שצריך – הטיפול מכריח את השריר לעבוד ולכן כאשר מדובר בעין עצלה מה שצריך לעשות זה לכסות את העין התקינה ובכך להכריח את העין העצלה לראות, להתפקס, להתמודד עם חושך או אור חזק וכמובן לעבור ולהעביר מראות ותמונות אל המוח. איך משקפי מציאות מדומה קשורים לכל זה?

 

מה הקשר בין עין עצלה לבין משקפי מציאות מדומה?

כאמור, ההתמודדות עם עין עצלה נעוצה בכך שמכריחים אותה לפעול ולעבוד על ידי כך שמנטרלים את העין התקינה ומוציאים אותה מפעולה על ידי כיסוי של מדבקה או רטייה. כך עין זו לא יכולה לראות ולתקשר עם המוח והעין העצלה חייבת לעשות את זה. כל עוד העין בפעולה – הרי שההתמודדות איתה מתבצעת היטב. בדיוק לשם כך אפשר לעשות שימוש במשקפיים של מציאות רבודה כפי שמוצע, למשל, באתר האינטרנט virtualion.co.il. את המשקפיים ירכיב מי שמתמודד עם העין העצלה ולא משנה איזה תוכן הוא יבחר שיוקרן דרך המשקפיים – התוכן הזה יאלץ את העין לזוז, לראות מראות ולהעביר אותן לפענוח על ידי המוח, השרירים של העין ייכנסו לפעולה ואם העין שרואה בצורה תקינה תהיה מכוסה ולא תשתתף בפעולה – רק העין העצלה תצטרך לעשות את זה. בדרך זו השרירים יפעלו ואט אט יחזרו למצבם התקין והעין כבר לא תהיה עצלה אלא תתפקד בצורה תקינה.

 

 

מתי מומלץ להשתמש במציאות הרבודה בצרכים רפואיים?

בשנים האחרונות אי אפשר שלא לשים לב לכך שיש הרבה מאד תחומים מתחומי החיים שבהם עושים שימוש מצוין בציוד או משקפי מציאות מדומה ויש לתהליכים אלה אחוזים גבוהים של הצלחה. תכנים או נושאים שלא תמיד אפשר היה לדמות אותם או להבין מה ההשלכות או ההשפעות שלהם – כיום אפשר לראות אותם ממש מול העיניים בעזרת המציאות המדומה וכך לראות את ההשפעה שלהם על הגוף של מי שלקוח חלק בפעילות. היה זה רק עניין של זמן עד שגם עולם הרפואה יבין שיש הרבה מה לעשות עם משקפי מציאות מדומה כחלק מטיפולים או מציאת עזרים טובים ואיכותיים לבעיות בריאותיות שעד היום לא היה להן פתרון או שהיה קשה להבין לעומק מה המשמעות שלהן על הגוף של המטופלים.

 

לאן פניה של המציאות המדומה?

אין ספק שעם הזמן ובשילוב הטכנולוגיות של רשת האינטרנט ביחד עם משקפי מציאות מדומה אפשר יהיה לראות עוד ועוד תחומים מתחומי החיים שמשיגים שדרוג משמעותי בפעילות שלהם ובתפקוד השגרתי. אפשר בעצם לומר שהמציאות כבר לא ממש מדומה אלא קשורה באופן ישיר למציאות האמיתית שמתרחשת גם מחוץ למשקפי ה- VR. בדרך זו אפשר ללמוד נושאים ותכנים חדשים, לעזור למי שסובל מעין עצלה או בעיה רפואית אחרת שכבר עכשיו אפשר לסייע להתמודדות איתה עם משקפי מציאות רבודה וכמובן לשלב את הטכנולוגיה גם בעולם הפנאי והמשחקים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לפרסם מאמר באתר?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר