תחליף לסיגריה – מה הכי מתאים לכם?

ניווט מהיר

תחליפי סיגריות הפכו לדבר החם בשנים האחרונות, עם העלייה במודעות הציבורית לסכנות הבריאותיות בעישון סיגריות רגילות, כולל שינוי העיצוב של קופסאות הסיגריות. אבל יש הרבה תחליפים בשוק ואם אתם באמת רוצים להפסיק לעשן סיגריות רגילות, כדאי להכיר את כולם מראש ולבחור את זה שהכי מתאים לכם.
אז איזה תחליף לסיגריות הכי מתאים לכם?

מה זה תחליף לסיגריה?

הביטוי תחליף לסיגריה משמש בשנים האחרונות באופן רחב מאוד, כדי לתאר סוגים שונים של מוצרים, שמיועדים לעזור לכם להיגמל מסיגריות, לנטרל את העשן שמטריד את הסביבה בעיקר, לספק את הצורך הגופני של מכורים לניקוטין, אבל בחירה נכונה של תחליף לסיגריה, יכולה לזרז את התהליך ולהפוך אותו קל יותר. קבלו כמה תחליפי סיגריות, שעשו כותרות בשני האחרונות:

 

סיגריה אלקטרונית

סיגריה אלקטרונית היא מוצר שנראה כמו סיגריה ואף נותן תחושה דומה מאוד להחזקת סיגריה בפה וביד. אבל בניגוד לסיגריה רגילה, יש לה גם לא מעט יתרונות:

  • סיגריה אלקטרונית לא מכילה רעלים קשים
  • היא לא מפיצה עשן דוחה לכל עבר.
  • אפשר לבחור טעמים שונים לסיגריה אלקטרונית – קצת כמו עם נרגילה.
  • אפשר להפעיל אותה ללא חשש גם בסביבת אנשים, כי היא לא מפיצה עשן וריחות רעים.
  • הפעלת סיגריה אלקטרונית היא נוחה וקלה
  • אפשר למצוא מגוון סוגים, דגמים וטעמים של סיגריה אלקטרונית.
  • היא מתאימה גם בתור שלב בתהליך גמילה מסיגריות.

 

מסטיק ניקוטין

גומי לעיסה – כמו שקונים בפיצוציה, כשמתחשק ללעוס משהו מתוק, או כשרוצים שיהיה לכם ריח נעים בפה. המסטיק מכיל ניקוטין, אשר נספג לגוף דרך הפה. אין לו את תופעות הלוואי של סיגריה כי הוא לא מפיק עשן ולכן גם אינו נחשב מסוכן, או מסרטן, כמו סיגריות רגילות. את המסטיק מחזיקים קרוב אליכם, כדי שיוכלו להכניס אחד לפה, בכל פעם שמתחשק לכם לעשן. לועסים את המסטיק לאט, כדי להבטיח שחרור איטי של הניקוטין וממשיכים בערך 30 דקות, עד שהניקוטין נספג בגוף והצורך לעשן נרגע.

 

סוכריית ניקוטין

עוד תחליף סיגריות שנכנס לקטגוריית הממתקים, היא סוכריית ניקוטין. זוהי סוכריה לכל דבר, המכילה ניקוטין ותפקידה לעזור לגוף להתגבר על התמכרות לניקוטין, כדי להפסיק לעשן סיגריות. את הסוכרייה מוצצים לאט, בכל פעם שמרגישים צורך לעשן סיגריה. לאחר כמה שניות, מרגישים את הטעם המר של הניקוטין משתחרר ואז מפסיקים למצוץ את הסוכרייה – כדי לתת לניקוטין להיספג בגוף לאט. שומרים את הסוכרייה צמוד לחיך העליון לכמה דקות ואז מוצצים שוב, כדי לשחרר עוד ניקוטין.

מדבקות ניקוטין

מדבקה המכילה ניקוטין. מדביקים אותה לגוף וממתינים. הניקוטין משתחרר לאט ונספג דרך העור אל תוך מערכת הדם. שימוש נכון במדבקות ניקוטין יכול לאפשר לגוף שלכם להיות ספוג בניקוטין כל הזמן – במינון עדין וקל. כמות הניקוטין הקטנה במדבקות מסייעת להתגבר על הדחף לעשן סיגריות ואף למנוע חלק מהקשיים הנובעים מתהליך הגמילה מסיגריות.

יחד עם זאת, ההמלצה היא לשלב טיפול, או קבוצת תמיכה, כי המדבקה כשלעצמה אינה פותרת את כל הקשיים בתהליך הגמילה.

 

לסיכום

פרידה מסיגריות יכולה להיות תהליך קשה מאוד – רגשית ופיזית, כי בכל זאת מדובר על התמכרות לעשן, בין ההתמכרויות העמוקות והקשות ביותר שיש. לכן, כאשר אתם מחפשים תחליפי סיגריות, חשוב למצוא את אתחליפים המתאימים לכם, שיעזרו לכם להחזיק מעמד בתהליך לכמה שיותר זמן.

היכרות טובה עם סוגי תחליפים שונים הקיימים בשוק, יכולה לעזור לכם לבחור את התחליף המתאים ואולי להפסיק לעשן סיגריות אחת ולתמיד.

 

 

 

 

 

 

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר