משכנתא הפוכה מה זה? לבני 60+

ניווט מהיר

אחת השאלות הנפוצות שעולות על ידי בני גיל הזהב היא: משכנתא הפוכה מה זה? מדובר בסיטואציה שבה אנשים מבוגרים, אשר הגיעו לגיל פנסיה – לא חישבו את הכנסתם לשלב זה של חייהם בצורה נכונה. קורה לא מעט פעמים בהם אנשים מבוגרים זקוקים לכסף לצרכים שונים, אך למרות הציפיות, הבנק אינו מאפשר להם לקבל הלוואות, בעיקר בשל גילם המבוגר.
אחד הפתרונות המוצלחים והנוחים ביותר לבעיה זו היא משכנתא הפוכה. משכנתא זו היא הלוואה המיועדת ללקוחות השייכים לאוכלוסייה המבוגרת, מעל גיל 60, שבבעלותם יש נכס למגורים. לקוחות אלה לרוב מעוניינים בהכנסה נוספת, עזרה לילדים על ידי רכישת נכס באמצעות אותה הלוואה, מעבר לדיור מוגן או סגירת הלוואות, חובות או לכל מטרה אחרת.

משכנתא הפוכה מה זה

משכנתא הפוכה – מה ייחודי בה?

משכנתא הפוכה איננה כרוכה בהחזרים חודשיים ואיננה מוגבלת בזמן, אלא נשענת על הנכס שברשותכם, המשמש כבטוחה להלוואה עצמה. היא מאפשרת לכם לשמור על רמת החיים אליה הורגלתם גם בפנסיה ללא כל שינוי. תוכלו לגור בבית שלכם, או להשכירו, ולעשות כל דבר שתחפצו לעשות בנכס שלכם.
אנו עדים לתופעה פופולארית מאוד, בה הורים לילדים שעזבו את ה“קן“, גדלו, למדו, התחתנו והקימו משפחות – בחרו לעזוב את ביתם הגרעיני, להשכיר אותו ועברו למקום אחר, בין אם מדובר במעבר מהעיר לכפר ובין אם להיפך.
בשונה ממשכנתא רגילה בעת קניית בית, את הכסף של המשכנתא ההפוכה תוכלו לקבל ישירות לחשבון העובר ושב בתשלום אחד. אין דרישה לביטוח חיים, כפי שיש במשכנתא רגילה, והמצב הרפואי שלכם אינו מהווה שום תנאי לקבל הלוואה. גם הנושא של רמת ההכנסה אינה נלקחת בחשבון. ככל שאתם יותר מבוגרים, זוהי השקעה כספית משתלמת יותר, והסכום שתוכלו לקבל בהתאם לאחוז שווי הנכס עולה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
משכנתא הפוכה מה זה
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר