מה הופך אדריכל לאדריכל מומלץ ?

ניווט מהיר

תפקידו של אדריכל הוא קודם כל לתכנן את התכנית של הפרויקט מבפנים ומבחוץ. אם אתם נמצאים בתהליך של קניית מגרש, בניית בית או שיפוץ דירה, יכול מאוד להיות שבעל המקצוע הראשון אותו אתם צריכים לבחור הוא אדריכל. השאלה היא איך בוחרים אדריכל? מאיפה מתחילים? מה הופך אדריכל להיות אדריכל מומלץ?. אז יש המון דברים שמשפיעים על הקביעה הזו וזה בעצם שילוב בין הידע של האדריכל, הניסיון שהוא צבר בשטח, היכולת שלו לקחת את הצרכים שלכם ולהפוך אותם למציאות בגדר מה שהפרויקט מאפשר וכמובן, אי אפשר להתעלם מנתונים מקצועיים. מה זה אומר?

 

זמינות הקשבה ומה שביניהם

האדריכלית אנדה פריאלניק בחרה לתאר אדריכל מקצועי ”כאדם שיש לו את היכולת המדהימה מצד אחד להביא לידי ביטוי את הכישרון והיצירתיות הנדרשים בתחום הזה, אך מצד שני לספק ללקוח את הידע, לענות על כל שאלה וקודם כל להקשיב לו“. אחד הדברים הכי בסיסיים שאדריכל עושה בתחילת הפרויקט הוא התכנית האדריכלית. התכנית באה לתאר את הפרויקט. היא יכולה להתסכל על המבנה או בתוכו. מטרת התכנית היא בעצם לתאר לנו איך הפרויקט בנוי, מאיפה נכנסים אליו, איך מתבצעת החלוקה הפנימית שלו, מה יש בתוכו וכך גם נוכל להבין מה יהיו השימושים ואיך הצרכים שלנו יבואו לידי ביטוי בתוכו ומחוצה לו.

 

החשיבות של התכנית האדריכלית

למעשה, תכנית זו משמשת ותשמש גם בעתיד את כל הגורמים שמעורבים בפרויקט הבניה שלנו. התכנית תשרת את הלקוח שבעזרתה הוא יוכל להבין וללמוד את המבנה, היא תשרת גם את המתכננים של הפרויקט – האדריכל שהוא מסרטט את התכנית הראשית ואת כל היועצים שיקחו בכך חלק. כל קבלן, יועץ או איש מקצוע שלוקח חלק בפרויקט, יוסיף לתכנית הזו את מה שקשור לעבודה שלו ואז ניתן יהיה להבין כיצד לבנות בפועל את הפרויקט.

אז איך בוחרים אדריכל?

מכיון ומדובר ב“מנצח“ הראשי על התזמורת, יש חשיבות אדירה לבחירת האדריכל. בראש ובראשונה, כדאי לבדוק פרויקטים קודמים

אותם האדריכל בו אתם מעוניינים תכנן ולהבין האם זה באמת הטעם שלכם, האם ככה הייתם חולמים שהבית שלכם ייראה ומשם תוכלו להתקדם. זה הזמן לדבר עם לקוחות אמיתיים ולא להסתפק רק בתמונות או סרטונים.  בנוסף, תהליך הבחירה חייב לכלול את כל הנושא של היתרי הבנייה שמתבצע מול הרשות המקומית או העירייה. זה שירות שהאדריכל אמור לספק לכם. בדקו היטב על מה אתם משלמים ופרקו את השירותים של האדריכל לשלבים. הכל חייב להיות מסוכם מראש, כתוב, מוסכם וחתום על ידי שני הצדדים. בנוסף, עמידה בלוחות זמנים והסכם מראש על מתי כל תהליך מתבצע ומה הדד ליין שלו, גם הוא הכרחי לתהליך הבחירה. כלומר, אם האדריכל מאוד עמוס בפרויקטים קודמים, זה משהו שאתם צריכים להיות מודעים אליו ולקחת אותו בחשבון. כמובן שיש חשיבות גבוהה גם לתקשורת ביניכם, לאיך אתם מתנהלים מול, האם אתם מרגישים מספיק בנוח לשאול אותו שאלות וכדומה. דבר נוסף ששווה לשים עליו דגש הוא כל הנושא של בחירת החומרים ביחד. בדקו איך התהליך מתבצע ובאיזה שלב של הפרויקט.

 

לסיכום, בחירת אדריכל מקצועי ומנוסה היא השקעה כספית משתלמת, אבל אינה עניין של מה בכך ויש להבין לפני כן מה כולל התהליך, להכיר קצת את עולם התכנון והבניה, לדבר עם אנשים שאתם מכירים שבנו לאחרונה פרויקט זהה לשלכם, להשוות בין כמה אדריכלים ורק אז להחליט לכאן או לכאן.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר