גיוס משקיעים לסטארטאפ- איך עושים את זה?

ניווט מהיר

כל יזם הנמצא בתחילת הדרך יודע שכדי שהמיזם שלו יצא לפועל, הוא יצטרך לפנות לתהליך לא פשוט הנקרא גיוס משקיעים לסטארטאפ, זאת במידה ואין לו גב כלכלי או הון עצמי אותו הוא מוכן להשקיע למטרה זו. בשלבים הראשונים של כל פרויקט קשה מאוד להוכיח הצלחה ולכן לפני שאתם ניגשים עם משקיעים, יש כמה דברים שאתם חייבים לעשות.

 

תכנית עסקית היא MUST בתהליך גיוס משקיעים לסטארטאפ

אתם לא יכולים לצפות ממישהו זר להמר עליכם ככה סתם. אתם צריכים בסיס לרעיון שלכם. אתם חייבים לבנות תכנית עסקית. המשקיע נתי דוידי טוען כי מטרת העל של כל תכנית עיסקית היא לגרום למשקיע להבין שהמיזם אכן כלכלי. אנחנו מתייחסים לסטארטאפ כאל עסק חדש לכל דבר ואנחנו נכנסים לשם עם המון אמביציה, אופטימיות ומוטיבציה. הכנת התכנית עוזרת גם ליזם וגם למשקיע להתחבר למציאות והיא זאת שאמורה לגרום לנו להבין כמה כסף בסוף כל ההוצאות יישאר בכיס שלנו. להגשים חלומות זה טוב ויפה אבל זה לא מספיק.

 

השקיעו בפרזנטציה מרשימה

זה ממש לא אומר שאתם צריכים להפוך את עצמכם לשחקנים ולקחת שיעורי משחק. אתם צריכים להיות בטוחים בעצמכם ובמה שאתם מציגים. לא משנה אם בחרתם לפנות למשקיע קטן או גדול, אתם צריכים לבנות פרזנטציה מרשימה שתציג את הסטארטאפ שלכם מצד אחד ותגרום למשקיע להשתכנע למה הוא צריך וכדאי לו להשקיע בכם מצד שני ולא לבחור בהשקעה של סטארטאפ ישראלי אחר. עשו שימוש בתוכנות מיוחדות המשפרות את הפרזנטציה, תלמדו אותה כמו שצריך ובמהלכה תדגימו את התכנית העסקית שלכם בצורה קצרה, יעילה וממוקדת.

בנוסף, חשוב מאוד ללמוד את סוגי המשקיעים הקיימים בשוק, לברר היטב על המשקיעים אליהם אתם פונים, לדבר עם אנשים שכבר הצליחו לגייס את הכספים ורק אז לצאת לדרך.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר