כשמישהו במשפחה עובר התקף פסיכוטי

ניווט מהיר

התקף פסיכוטי, הידוע גם בשם פסיכוזה, הוא בדרך כלל מצב שקורה כחלק מהפרעה של סכיזופרניה או הפרעה דלוזיונלית.
עם זאת, הוא בהחלט גם פוגש אנשים שלא סובלים מההפרעות הללו במצבי לחץ, מצבי מתח קיצוניים וכדומה, כאשר גם שימוש בחומרים פסיכואקטיביים עלול לגרום להתקף שכזה. במהלך ההתקף של בן המשפחה הסובל מההתקף הפסיכוטי, אנו עלולים לראות פגיעה בתהליכי חשיבה, פגיעה בתגובה רגשית, קושי בתקשורת עם הסובבים וקושי בתפיסת המציאות.

במידה ואחד מבני המשפחה שלנו סובל מפסיכוזה, עלינו לעזור לו בהקדם האפשרי, על ידי פניה לגורמים מטפלים, כמו פסיכיאטר, בכדי לראות מהו מקור הבעיה ומדוע ההתקף הופיע. מעבר לכך, יש לבחון כיצד נטפל בבעיה לאחר הופעתה. במרבית המקרים, כאשר נראה תופעה של הופעת התקף שכזה, הפסיכיאטר יטפל בנושא באמצעות תרופות אנטי פסיכוטיות.

התקף פסיכוטי

מהו התקף פסיכוטי ומה עושים?

כפי שכבר ציינו, התקף פסיכוטי, כמו עוד סוגי הפרעה נפשית, עלול להופיע כמעט אצל כל אחת ואחד מאיתנו. אולם ההתקפים נפוצים יותר בקרב אנשים עם הפרעות פסיכוטיות. להתקף הפסיכוטי השפעות שונות, כאשר אצל אדם אחד הוא יכול לגרום לתחושות של בלבול וחוסר תפיסת המציאות בצורה הגיונית, בעוד אצל האחר הוא יכול להתבטא בכך שהוא יחשוב שהוא בעל כוחות על, או שירגיש כי עוקבים אחריו, והוא מדמיין אנשים שאינם קיימים כלל.

כפי שהסברנו קודם לכן, הדבר היחיד שביכולתנו לעשות עם אותו בן משפחה הסובל מאותם התקפים פסיכוטיים הוא לקחת אותו לפסיכיאטר. הפסיכיאטר ינסה לאבחן את הבעיה לעומק ולהבין מדוע הוא מתעורר. ברוב המקרים, הוא ירצה לטפל בבעיה ממנה סובל המטופל בתרופות אנטי פסיכוטיות, אשר יקלו על התופעה ויסייעו למטופל להתגבר על אותם התקפים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
התקף פסיכוטי
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר