תזונה נכונה בהריון – מאכלים שלא כדאי לאכול

ניווט מהיר

במהלך תקופת ההריון, התינוק המתהווה ברחמך נשען כל כולו על מקורות התזונה שלך וההגנה החיסונית שלך, מה שאומר שעליך להקפיד ככל שניתן על תזונה נכונה ובריאה, במטרה למנוע סיכונים וסיבוכים כלשהם. ישנם מספר סוגי מאכלים שרצוי כי תימנעי מהם בתקופת ההריון, להלן סקירה שלהם.

 

מאכלים עתירי שומן

אחת התופעות הנפוצות בהריון היא צרבות תכופות. הסיבה להופעת צרבות בהריון היא הרחם שגדל ויוצר לחץ על הקיבה, אשר הולכת ונדחקת כלפי מעלה וגורמת לפתח האחראי על החיבור בין הקיבה לוושט ללחץ גדול. סיבה נוספת היא שחרור הורמון בשם רלקסין שגורם להתרפות השריר שבין הוושט לקיבה. צרבת בהריון יכולה להיות קשורה גם לתזונה שלך, כשניתן לומר כי צריכת מאכלים עתירי שומן כגון חמאה, מרגרינה, מטוגנים וכו', מאכלים חריפים ומתובלים מידי ומשקאות עתירי קפאין, עלולה לגרות את הקיבה שלך ועל כן רצוי כי תימנעי מהם ככל שניתן.

 

דגים, בשרים או פירות ים שאינם מבושלים

בזמן הריון קיים חשש מהותי מפני זיהומים חיידקים קשים של מערכת העיכול. בתקופה זו הגוף שלך חשוף יותר לזיהומים שכאלו ולכן חשוב כי תימנעי ממאכלים שעשויים להכיל בתוכם חיידקים למיניהם כגון ליסטריה, סלמונלה, אי קולי ואחרים. דגים (סושי, למשל), בשרים ופירות ים שאינם מבושלים הינם בעלי הסיכון הרב ביותר להכיל מזהמים של מערכת העיכול, לגרום לדלקות שונות, שלשולים קשים וחשש להתייבשות שיביא לפגיעה בך ובעובר שלך.

ביצים לא מבושלות וגבינות לא מפוסטרות

עד לפני 20 שנים המלצה זו כמעט ולא הייתה קיימת וזאת משום שהביצים שצרכנו ככל הנראה היו הרבה יותר איכותיות וסטריליות. כיום ההמלצה היא להימנע מצריכת ביצים שאינן מבושלות בזמן ההריון בשל החשש מפני מזהמים חיידקיים שונים הנמצאים בהן. מאכלים כגון ביצה רכה, טירמיסו, מוס על בסיס ביצים וכו', הם רק חלק קטן מרשימה שרצוי שלא תצרכי. בנוסף, עליך להימנע ממוצרי חלב שלא עברו פסטור, לרבות גבינות עובש למיניהן משום החשש להימצאות ליסטריה בתוכן.

 

לקבלת המלצות תזונתיות נוספות לתקופת ההריון שלך, מומלץ כי תפני אל רופא בריאות המשפחה שלך ותשלבי זאת גם עם פגישה עם מטפלת בשיטת הרפואה הסינית, ממנה תוכלי לקבל תפריט מותאם אישית לאחר אבחון מקצועי ומקיף.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לפרסם מאמר באתר?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר