החיים שאחרי החתונה – כל מה שצריך לדעת

ניווט מהיר

זמן רב אנחנו מצפים לה, מתכננים אותה, בוחרים את כל בעלי המקצוע והספקים שיעבדו איתנו כדי שהיום הזה יהיה לא פחות ממושלם. ההתרגשות מתקרבת, ולרוב אנחנו לא מאמינים, אבל החתונה עוברת כל כך מהר ומה שנשאר לנו זה הזכרונות, החוויה שנצרבה בזיכרון וכמובן, התמונות, הסרטונים והסרט שיפיקו עבורנו. אבל מה עם החיים שאחרי החתונה? החיים במציאות שבה אנחנו צריכים לחיות בזוגיות ולצלוח את כל האתגרים, המכשולים והקשיים שעומדים לפנינו. הנה כמה טיפים שאתם חייבים לאמץ כדי שהחיים שלכם אחרי החתונה יהיו טובים, נוחים ונעימים כמה שאפשר.

 

האם משכנתא על הפרק?

רוב הזוגות הצעירים בישראל מתכננים בשלב כזה או אחר, לקחת הלוואה, משכנתא לרכישת דירה או בית. יש זוגות שחיים יחד שנים רבות עד שהם מתחתנים ולכן חוסכים כסף, יש זוגות שעושים את התהליך רק אחרי החתונה, יש זוגות שעוזרים להם ברכישת נכס ויש זוגות שצריכים לחסוך את הכסף בעצמם באמצעות עבודה קשה ומרובה. כך או כך, לפני שלוקחים משכנתא מאוד כדאי להיעזר בכל בעלי המקצוע הרלוונטים כמו למשל יועץ משכנתאות. תפקידו של יועץ משכנתאות הוא בעצם ליצור קשר עם הבנקים ולהשיג עבורנו את התנאים הטובים ביותר. מה זה אומר תנאים טובים? זה אומר ריבית נמוכה, זה אומר שלא נפגע באיכות החיים שלנו בצורה דרמטית ונוכל להחזיר את ההלוואה מבלי להיכנס לבור כלכלי וזה אומר לברר לנו את כל מה שצריך מבחינת בירוקרטיה לפני שאנחנו לוקחים החלטה כל כך חשובה!

 

שמרו את הזוגיות שלכם כבר מההתחלה

אומרים שהשנה הראשונה אחרי החתונה היא השנה הכי מאתגרת מבחינה זוגית, רגשית ונפשית. שניכם תחוו המון שינויים בהיבט האישי וגם הזוגי. לכן, חשוב מאוד לטפח ולשמור על הזוגיות כל הזמן. להגן עליה כאילו היא תינוק עטוף בתוך שמיכה. לצאת לדייטים, לשמור על הרומנטיות, להקפיד לקיים ולשמר את יחסי המין שלכם, להיות ביחד ואם אפשר לחכות עם כל נושא ההורות והרחבת המשפחה, עדיף מאוד גם אם אתם חיים כבר שנים על גבי שנים ביחד. המשימה של גידול ילדים היא משימה מאתגרת, מורכבת, סוחטת רגשית ופיזית, לכן חשוב מאוד שהזוגיות שלכם תהיה סופר חזקה לקראת התהליך הזה שהוא מן הסתם לכל החיים.

קבלו החלטות משותפות

אחד הדברים הכי חשובים כדי לשמר את הזוגיות לאורך השנים זה תקשורת טובה ובריאה. ברגע שהתקשורת שלכם פתוחה, וזה ממש לא אומר להסכים על כל דבר, הדברים תמיד מסתדרים. חשוב לדעת ללמוד מהי תקשורת מקרבת, לתאם ציפיות אחד עם השני, לדעת להקשיב לצד השני כאשר הקשבה זה אומר באמת להקשיב ולא לשפוט או לבקר. בקיצור, להיות אחד בשביל השני ולקחת החלטות ביחד.

 

זוגיות זה חשוב, הלבד לא פחות חשוב

מכשול מספר אחד לזוגיות הוא תלותיות. אל תהיו תלויים בבן הזוג שלכם בשום צורה! תהיו אנשים עצמאיים, תשמרו על החברים והחברות שלכם שלא קשורים לבן או בת הזוג, תדאגו שיהיו לכם את התחביבים שלכם, את האנשים שקרובים לכם, בקיצור שיהיו לכם חיים חוץ מהזוגיות עצמה.

 

פעילות משותפת

כדי לשמר את הזוגיות לאורך זמן, שווה להשקיע ולבחור בפעילות אחת משותפת. תוכלו לצאת למסעדה אחת לחודש, אולי הליכה על שפת הים, לתרגל ביחד יוגה או כל פעילות אחרת ששניכם מתחברים אליה ותחבר גם אתכם!

 

לסיכום, החיים אחרי החתונה יכולים להיות מדהימים כמובן, אבל יש עליות וירידות בכל מערכת יחסים, לכן חשוב לשמור על הזוגיות ולעשות כל מה שאפשר כדי לצלוח את האתגרים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לפרסם מאמר באתר?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר