כך תדעו לקבוע אחוז מימון לדירה ראשונה

ניווט מהיר

קניית דירה היא תהליך לא פשוט שכולל בתוכו כמה וכמה שלבים, תנאים וקבלת החלטות. אחד מהשלבים הראשוניים והחשובים ביותר הוא השלב שבו נקבע מה יהיה אחוז המימון של המשכנתא, כלומר מה יהיה גובה הסכום שיקבל לרשותו קונה הדירה. באופן כללי, ניתן לומר כי החישוב מתבסס על מחירה של הדירה המדוברת, בהפחתה של ההון העצמי שיש ברשותו בתחילתו של התהליך. מתוך ההפרש יחליט הבנק מה גובה הסכום שיינתן ללקוח בצורה של משכנתא. כדאי מאוד לדעת שיש חשיבות עצומה במיקוח ובביצוע סקר שוק, גם אם מדובר בכיתות רגליים בין סניפי הבנקים השונים, שכן אחוז המימון יכול להיות שונה באופן מהותי מאחוז המימון שיינתן ללקוח בסניף בנק אחר. רק לאחר שהלקוח מקבל את ההצעה הטובה ביותר, שכוללת גם את אחוז המימון שהוא מחפש וגם את הריבית ומסלול הסילוקין הנוח ביותר – זה הזמן להתקדם בתהליך באותו הבנק או הסניף שבו התקבלו התנאים הטובים האלה.

אחוז מימון לדירה ראשונה

מה קובע את אחוז המימון לדירה ראשונה?

ראשית, כאשר אתם עומדים לרכוש דירה ראשונה – מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות, אשר יידע לומר ביתר דיוק מה כדאי לעשות.
אמנם לכל בנק או סניף יש את כללי האצבע שלו בנוגע לקביעת אחוז מימון של דירה זו או אחרת, עבור לקוח זה או אחר, אך ניתן לומר שהנתונים שייבחנו הם אלו הקשורים למצבו הפיננסי של הלקוח ואומדן של היכולת שלו לעמוד בהחזרי התשלום במלואם. מכיוון שמתן משכנתא מהווה סיכון כלשהו עבור הבנק, הרי שנציגי המשכנתאות יעדיפו לנקוט במשנה זהירות ולתת ללקוח אחוז מימון שיהיה נכון ומתאים עבורו, אך במקביל – גם ישקף את רמת האמון שנותן בו הבנק ואת הסיכון שבכל זאת הבנק לוקח בעצם העמדת המשכנתא לרשותו. בניתוחים שכאלה ייקבע אחוז המימון וגובה המשכנתא שהלקוח יקבל בעת קניית בית.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
אחוז מימון לדירה ראשונה
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר