עושים סדר בביטוחים המשפחתיים

ניווט מהיר

ביטוח דירה, ביטוח רכב חובה ומקיף, ביטוח בריאות לקופת החולים, ביטוח בריאות פרטי, ביטוח חיים, כולנו משלמים עשרות אלפי שקלים בשנה על ביטוחים. למעשה, מנתונים עולה כי בשנים האחרונות חלה עלייה במודעות בקרב הציבור הישראלי לגבי החשיבות של כיסויים ביטוחיים לכל המשפחה. אחת הבעיות היא שישראלים רבים רוכשים את הביטוחים שלהם בטלפון, ללא כל ידע או ניסיון בתחום. אם גם אתם עושים סדר בביטוחים המשפחתיים שלכם אתם צריכים להבין כי תהליך רכישת הביטוח, חייב לעשות על ידי איש מקצוע עם רישיון. הרישיון ניתן מטעם משרד האוצר.

 

השוו מחירים

חייב להיות קשר בין המחיר אותו אתם משלמים לבין היקף הפוליסה. זה שני דברים שאתם חייבים לבדוק, גם אם אימצתם לחיקכם סוכן ביטוח מקצועי עם אינספור המלצות. למשל בהיבט של ביטוח חיים מחיר מושפע מהמון דברים שאתם בכלל לא מודעים אליהם. לכן, לפני שאתם חותמים על פוליסה כזו או אחרת אתם צריכים לראות מה היא מכסה וכמה כסף היא עולה לכם בחודש.

 

הבעיה המרכזית היא כפל ביטוחים

ישראלים רבים בכלל לא מודעים לכך שהם משלמים על ביטוח אחד פעמיים, לפעמים אפילו שלוש פעמים. כפל ביטוחים היא תופעה ידוע. מה זה אומר? פשוט. רכשתם פוליסה זהה ביותר מחברה אחת ואז אתם משלמים בדיוק על אותו השירות פעמיים. אחת הסיבות שקורים מצבים של כפל ביטוחים היא רכישה של פוליסות דרך הטלפון. מה שבסוף קורה הוא שברגע שאתם באמת צריכים לתבוע את חברת הביטוח, אין עם מי לדבר. בעיה נוספת שקורית לא מעט היא שחוסר במידע לגבי איזה כיסוי אתם באמת צריכים, גורמת לכם שלא לבטח את בני המשפחה שלכם ואז שמשהו קורה אתם לא מכוסים.

אז מה עושים?

מאוד כדאי לפנות לאיש מקצוע או לחברת ביטוח מקצועית. יש חברות שיספקו לכם לא רק את השירות של כיסויים ביטוחיים, אלא גם ייעצו לכם בהיבט של חסכונות, התנהלות כלכלית נכונה, קרנות השתלמות, שלא לדבר על אחד החסכונות הכי חשובים במהלך החיים שלנו – קרן פנסיה. פגישה מקצועית אחת עם סוכן ביטוח אצלכם בבית או במשרדים של החברה תעשה לכם כל כך הרבה סדר בבלאגן ואפילו תחסוך לכם מאות אם לא אלפי שקלים בשנה אחת. מה שבעצם הסוכן אמור לעשות זה בדיקה. בדיקה מקיפה בה הוא בודק את כל הפוליסות שיש על השם שלכם ושל בן או בת הזוג, כולל הילדים שלכם. הוא דואג לאינטרס שלכם שהוא משפחה בית וילדים. הוא בודק מה כל פוליסה מכסה ומה חסר שאי אפשר לוותר עליו, כמה כסף אתם משלמים בכל חודש, מה הפרמיה וכמה דמי ניהול אתם משלמים.

 

איך בוחרים סוכן שיעשה לנו את הסדר?

יש כמה דרכים לעשות את זה. האחת היא דרך מישהו שאתם מכירים וסומכים על הדעה שלו. עדיף מישהו שמבין בכסף ובהתנהלות כלכלית נכונה. זה יכול להיות מישהו מהמשפחה שלכם, זה יכול להיות חבר או קולגה. שאלו את אותו אדם ממה בדיוק הוא מרוצה, מה הניסיון שיש לסוכן בהיבט של ידע ועד כמה הוא מקצועי. עוד דבר שמאוד חשוב וכדאי לבדוק הוא רמת הזמינות של אותו סוכן. מדי פעם עולות כל מיני שאלות בהקשר הזה, בעיקר שאנחנו עושים שינויים בחיים שלנו כמו למשל מעוניינים להגדיל את הסכום שאנחנו מפרישים לקרן ההשתלמות בכל חודש, הצטרך אלינו ילד למשפחה ואנחנו רוצים לפתוח לו תכנית חיסכון ועוד. אם דרך זו אינה מתאימה לכם, תמיד ניתן לפנות לרשת האינטרנט ולבצע בירור לגבי סוכנים מקצועיים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר