כל מה שצריך וכדאי לדעת על: חיפוי חוץ לבית

ניווט מהיר

בהיותנו לוקחים חלק בבניית פרויקט, אין זה משנה אם מדובר בגורד שחקים, בית פרטי, בית מלון או בניין מגורים, עלינו לבחור כחלק מהתהליך את חומר הגלם ממנו יתקינו בעלי המקצוע את החיפוי למבנה. בחירה זו משמעותית גם בפן האסתטי-עיצובי, אבל בעיקר בהיבט הפונקציונלי, בחירה אשר תקבע את רמת העמידות של המבנה. למרות שמדובר באחד המרכיבים הכי חשובים במבנה, השקעה של זמן ומחשבה בתחום זה, פחות נראית וזה די מוזר, הרי מדובר ברכיב שיגן עלהמבנה שלנו מפני כל פגעי מזג האוויר, ישיג עבורנו את הבידוד והאיטום האולטימטיביים ויקבע עד כמה וכיצד נצטרך לתחזק אותו במהלך השנים.

 

אילו אופציות קיימות בהיבט של חיפוי חוץ לבית?

יש מגוון עצום של חיפויי חוץ החל מחיפוי באמצעות אריחים, דרך בריקים ועד שילוב של מערכת חדשנית המכונה קירות מסך המשלבת בין זכוכית לאלומיניום. לא משנה באיזה חומר תבחרו בתור החיפוי המרכזי, עליכם להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי סוג המוצר ותהליך ההתקנה. המומחים המרכזיים שילוו אתכם בתהליך הם:  יועץ אלומיניום, מומחה לאיטום קירות חיצוניים, האדריכל מולו אתם עובדים והקבלן המבצע.

 

אז כיצד בוחרים – צפון, דרום, מזרח, מערב, מישורי או גבוה??

בהיותכם בוחרים חיפוי למבנה, עליכם לקחת בחשבון קודם כל קריטריון סופר חשוב והוא הסביבה שבה אתם גרים או בונים את הפרויקט שלכם. לאקלים ותנאי מזג אוויר השפעה ניכרת על החיפוי לאורך השנים ולכן יש הבדל ניכר בין פרויקט הנבנה בהרי ירושלים לבין פרויקט אחר שנבנה ברמת הגולן. לכל אזור יש את המאפיינים האקלימיים והסביבתיים שלו. רוח, שמש חזקה, רמת לחות, יובש – כל אלה משפיעים על החוזק ואורך החיים של המבנה. למשל, אם אתם בונים את הפרויקט בסמוך לים, מומלץ שלא לבחור בחיפוי עץ, כי הרי הרוח והלחות יגרמו לנזקים בלתי הפיכים. בחרו את החיפוי המתאים, קודם כל לפי המיקום וכך תמנעו מתהליכי תחזוקה מיותרים. אם מדובר בתהליך בניה ולא חידוש או שיפוץ, את סוג החיפוי תצטרכו לבחור ממש בהתחלה, עוד אפילו לפני שהאדריכל מסרטט את התכניות.

עיצוב ואסתטיקה בחיפוי חוץ לבית

באיזה סגנון אתם בונים את הבית או את הפרויקט שלכם? אם חשוב לכם שאותו קו עיצובי שיש בתוך המבנה, ימשיך גם לחוץ שלו, כדאי לקחת את זה בחשבון. יש מבנים בהם ניתן לבחור בדיוק באותו חיפוי פנימי, גם לקירות החיצוניים. לעומת זאת, יש מצבים בהם אנחנו דווקא רוצים ליצור הפרדה בין החלק הפנימי לחלק החיצוני.

 

הכירו את היתרונות ואת החסרונות של כל חיפוי

אחרי שהפנמתם את האקלים הסביבתי באזור הבניה וסקרתם את סוגי החיפויים השונים המתאימים לחיפוי קירות חיצונים, כדאי לבצע השוואה ולהבין באופן מדויק מה היתרונות ומה החסרונות של לכל חיפוי במסגרת האפשרויות שלכם. קחו בחשבון תהליכי תחזוקת מבנה, רמת בידוד, איטום, כיצד ניתן לשלב את אותו חיפוי גם עם מוצרים אחרים כמו דלתות וחלונות, התייחסו לכל הנושא התקציבי וקבלו החלטה שקולה והגיונית, יש מגוון רחב של חיפויי חוץ ביניהם שליכט צבעוני, חיפוי באמצעות אריחים, חיפוי אבן טבעית, חיפוי עץ, חיפוי דמוי עץ, חיפוי אלומיניום וזכוכית ועוד.

 

לסיכום, לא משנה באיזה חיפוי החלטתם לבחור, סופר חשוב ואפילו קריטי לבחור בחברה מקצועית שתדע ליישם את החיפוי שבחרתם בצורה יעילה, יסודית וסופר מדויקת. יישום כזה ימנע בעיות וליקויים בהמשך, יאריך את חיי המבנה ויעניק לו הן את היתרונות הפונקציונליים והן האסתטיים של אותו חיפוי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר