משחקים באנגלית – גם כיף וגם לימוד

ניווט מהיר

כל הורה יודע ומבין את החשיבות של לימוד השפה האנגלית עבור ילדנו כבר בגיל קטן. ברגע שהשפה העברית מבוססת אצל הילדים והם כבר מדברים כמו שצריך ואפילו יש יטענו שעוד לפני כן, ניתן להתחיל לנטוע במוחם של הקטנטנים שפה נוספת והיא החשובה ביותר בעולם – אנגלית. אחת הדרכים ללמד את הילדים אנגלית בצורה ידידותית, נעימה שגם תתרום להם היא באמצעות משחקים. דרך המשחק הילדים נהנים ולא מרגישים בכלל שהם לומדים, אבל בפועל המילים חודרות ולאט לאט הן זוכרים אותם ולומדים גם להרכיב משפטים.

לא חייבים פדגוגיה כגון לימוד אנגלית לילדים דפי עבודה וכדומה. אפשר להפוך את לימוד האנגלית לכיף – גם לכם וגם לילדיכם!

משחקים באנגלית

איך בוחרים משחקים באנגלית?

  1. משחקים מותאמי גיל: חשוב להתאים את המשחקים לגיל של הילדים. בעוד יש משחקים המתאימים לגיל 0, גיל שנה או שנתיים, משחקים אחרים יתאימו לגילאים יותר מתקדמים. חשוב לבדוק על גבי אריזת המשחק או מול היצרן/המשווק, לאילו גילאים המשחק שאתם מתכוונים לרכוש מתאים.
  2. קצב התקדמות: מומלץ שלא לקפוץ שלב, עד שהשלב הקודם לא מבוסס אצל הילדים כמו שצריך. אם אתם מרגישים שלילד שלכם יש קליטה מהירה ואחרי ששיחקתם במשחק מסוים הוא כבר זוכר את המילים, את ההקשרים או החוקים, אפשר בהחלט לעבור לשלב הבא ולהתקדם.
  3. עניין: בעוד יש ילדים שמתחברים מאוד לפאזלים, אחרים דווקא מעדיפים משחקים עם צלילים ודמויות, יש ילדים שאוהבים את משחק הזיכרון, לעומת כאלה שיתחברו לרביעיות. לכן, חשוב להתאים את המשחק גם לפי סגנון המשחק שמתאים לילד שלכם.

בנוסף למשחקים שבחרתם לרכוש ללימוד אנגלית עבור הילדים שלכם, מומלץ לשלב את השפה גם בדרכים אחרות בבית, כמו לדבר עם הילדים אנגלית בחלק מהיום, לבקש מהם דברים באנגלית, להדביק על חפצים בבית מדבקות עם שמות החפצים באנגלית, לספר להם סיפורים באנגלית, לחשוף אותם כשהם צופים בטלוויזיה לתוכניות או שירים באנגלית. בנוסף, נקווה כי עם התקדמות הטכנולוגיה, אולי יהיה ניתן לשלב את לימוד האנגלית גם עם מציאות מדומה לילדים. עם כל הדרכים הללו, המשחק יקבל משמעות נוספת.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
משחקים באנגלית
רוצים לפרסם מאמר באתר?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר