טיפולים רגשיים לילדים – מתי יש בהם צורך?

ניווט מהיר

טיפולים רגשיים לילדים באים לתת מענה למגוון של בעיות אצל ילדים בכל הגילאים. יש כל מיני סוגים של מצבים בהם הילדים זקוקים לטיפול רגשי. למשל, טיפול על רקע נגיף הקורונה. ילדים רבים חווים סטרס בימים אלו, מתקשים להסתגל למציאות החדשה, מתמודדים עם הניסיון ללמוד את החומר מרחוק ומצד שני מרגישים שלוחצים עליהם להפסיק ואף מוצאים את עצמם שעות על גבי שעות בבית לבד. זו רק דוגמא אחת מיני רבות.

 

למשל, יש ילדים שחווים הצקות ואפילו מצב של חרם או התעללות בבית הספר, ילדים שחווים אלימות פיזית או מילולית בבית שבו הם חיים, ילדים שחוו גירושים מכוערים של הוריהם ולא מצליחים למצוא את המקום אליו הם שייכים. הטיפולים יכולים להתבצע בעזרת פסיכולוג או פסיכיאטר או בעזרת מטפל כמו מטפל באמנות, מטפל במוזיקה, מטפל בריפוי ועיסוק ועוד שיטות רבות ומגוונות.

 

מה ההבדל בין טיפול רגשי למבוגרים לבין טיפול רגשי לילדים?

ילדים עדיין לא פיתחו את החוסן והיכולת להתמודד עם קשיים. הם חווים הכל בעוצמות הרבה יותר גבוהות. אם צועקים עליהם הם יכולים להסתגר או לבכות, אם צוחקים עליהם הם יכולים להתפרץ או להתכנס בתוך עצמם.  אין להם את המסננים שלנו יש. הם לא יודעים מה הם צריכים באופן וודאי ומה טוב להם. במקביל, ילדים הרבה יותר גמישים מאיתנו גם ברגש וגם במחשבה ולכן השינוי אם הטיפול הוא טוב עבור הילד יכול להיות מאוד מהיר.

איך אדע שיש צורך בטיפול רגשי לילד?

טיפול נפשי מתאים בדרך כלל שמשהו עם הילד לא עובד כמו שמצופה. שיש סימנים על קושי, על חוסר יכולת, על בעיה וזה יכול לבוא לילד ביטוי גם בהיבט הפיזי וגם בהיבט של פעולות של היומיום כמו שינה, אכילה, הליכה ועוד.

 

אילו סוגים של טיפולים רגשיים לילדים קיימים?

  • טיפול רגשי עם ההורים הכולל ייעוץ והדרכה
  • טיפול פסיכותרפי
  • טיפול התנהגותי
  • טיפול בעזרת מוסיקה ויצירות
  • טיפול בעזרת בעלי חיים לחיזוק נפש בריאה
  • טיפול באומנות

 

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר