לחץ בחזה – מה זה אומר?

ניווט מהיר

מה הכאב המפתיע שאתם מרגישים בחזה? מצב כזה ושאלה כזו שאתם עשויים לשאול את עצמכם, בוודאי מדאיגים לא מעט. זאת, מאחר שישנה נטייה טבעית לקשר מיחושים יוצאי דופן בחזה, עם מצב לא תקין של הלב. זה לא תמיד המצב, אם כי ללא ספק, תחושות יוצאות דופן ולא נעימות בחזה מחייבות בירור. בקצרה ובתמצית, מה חשוב לדעת על לחץ בחזה?

 

האם לחץ בחזה אומר שאני עובר התקף לב?

"לחץ בחזה" מבטא בעצם תחושה סובייקטיבית. האם זה כאב? פחות מכך? מאיפה הוא בדיוק מגיע? לא תמיד ניתן לענות לשאלות כאלה במדויק. מחד, תחושות כאלה באזור הבטן העליונה הן פעמים רבות עמומות. מאידך, אזור זה כולל כמה וכמה איברים שעשויים להיות במצב שמתבטא במיחושים שונים. עוד דבר מסבך את האבחון – העובדה שתחושה X לא תמיד מעידה על מצב Y. זה לא עד כדי כך פשוט. אם ניקח כדוגמה התקף לב – לחץ בחזה עשוי להעיד על התפתחות התקף כזה. מצד שני, לא כל התקף לב מלווה בלחץ בחזה! תחושת הלחץ עשויה לנבוע גם ממקורות אחרים, בהם חרדה זמנית או מחלת לב איסכמית.

חשיבות שיקול הדעת

כמובן, אם מדובר ממש בכאב או בסימפטומים אחרים חמורים, חשוב שלא לקחת סיכון. בכל הנוגע לרפואת חירום, מהירות התגובה והגשת טיפול רפואי בהקדם, עשויים לעשות הבדל רב.

 

אבחון מתקדם

אם תגיעו לרופא, הוא בוודאי יתשאל אתכם על התחושות, כולל לגבי ניואנסים שונים. למשל – האם התחושה מחריפה עם הנשימה? אבל זו רק תחילת הדרך להבנת המצב. בדיקות ללב עשויות להידרש בהתאם למצבכם ולשיקול הדעת הרפואי. למשל צנתור וירטואלי / CT לב, אק"ג, מיפוי לב או אקו לב.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר