איך מטפלים במיגרנות אצל נשים? התשובה תפתיע אתכם

ניווט מהיר

נשים וגברים כאחד יכולים לסבול מבעיות בריאותיות כאלה ואחרות, או כמובן – מתסמינים של בעיות אחרות, עמוקות יותר. יש לא מעט בעיות רפואיות שמשותפות לגברים ולנשים. עם זאת, יש גם כאלה שייחודיות רק לאחד המגדרים, וזה מובן בהחלט. מבנה הגוף ולא מעט איברים שונים מאוד המיקום, במראה ובתפקוד שלהם בין גברים לנשים. לכן, גם ההתייחסות הרפואית הנדרשת שונה. גם אם יש בעיות כאלה ואחרות שמקבלות את אותה התייחסות, בין אם מדובר בגבר ובין אם מדובר באישה – הרי שיש גם בעיות שנחשבות לזהות, אך תקבלנה התייחסות רפואית אחרת בין אם מדובר בגברים או בנשים. הצלחת הטיפול ואיך מטפלים במיגרנות קשורים גם למגדר של המטופל או המטופלת.

תופעות שנשים סובלות מהן יותר

הדעה הרווחת כיום היא, שבעיות רפואיות המיוחסות רק לנשים קשורות לאיברי המין הייחודיים של נשים. יש לא מעט תופעות שנשים, בחורות ואפילו נערות יכולות לחוות והגברים לא, בשל השינוי המהותי בין מבנה הגוף בין המגדרים. יחד עם זאת, יש תופעה נוספת שאי אפשר להתעלם ממנה והיא מיגרנות. מדובר בכאבי ראש קשים שתוקפים את הנשים ללא סימנים מוקדמים ועלולים אפילו לנטרל אותן מהמשך היום ולוח הזמנים שלהן. אין ספק שמדובר במכה של ממש וקשה מאוד להתנהל בדרך כזאת, שבה פתאום ללא שום הכנה מתחיל כאב שמפלח את הראש מכל הכיוונים ומקשה על המשך ההתנהלות הרגילה. זהו מצב בו כל מה שהאישה רוצה – זה להיכנס למיטה ולנוח. לנשים אלה כדאי להתוודע לאפשרויות של טיפול בוטוקס למיגרנה.

איך מטפלים במיגרנות

איך מטפלים במיגרנה? בעזרת בוטוקס!

זה אכן נשמע מוזר ומופרך, אך בשנים האחרונות מבוצעים ומתקדמים לא מעט מחקרים, המראים קשר חיובי בין שימוש בבוטוקס (זה המוכר מהקוסמטיקה הרפואית) לבין היעלמות או הקלה על כאבי ראש אשר נגרמים לנשים ממיגרנות. מכיוון שכיום הרפואה המערבית לא יודעת מה גורם למיגרנות, את מי הן עלולות לתקוף ומתי – הרי שהטיפול המקובל כיום מתרכז במציאת התרופה הטובה ביותר לשיכוך כאבים, כך שלפחות האישה שסובלת תוכל להקל על עצמה, גם אם מעט. העיקרון של השימוש בבוטוקס מבוסס על גיבוש של חומר פולימרי מתחת לעור לאחר ההזרקה. בכך, הוא מותח את העור ומעלים קמטים. במחקרים נמצא כי בזכות הבוטוקס כלי דם לא מתרחבים. הרי ידוע שכאבי ראש, כרוניים או של מיגרנה, נגרמים כמעט תמיד מהתרחבות של כלי דם. אם הבוטוקס מונע את התרחבות כלי הדם – הרי שבזכותו בעצם כאבי הראש כלל לא יגיעו.

איך מטפלים במיגרנות? המשך המחקרים יידע לומר

למרות שהמחקרים נמשכים וייתכן שיגיעו החוקרים הרפואיים לפריצות דרך נוספות ומהותיות – חשוב לדעת שהעבודה נמשכת. כל דיווח שמתקבל על מטופלת בבוטוקס שחשה טוב יותר וכאבי הראש שלה מתמעטים – תורם מאוד להמשך המחקרים ולהבנה של הדרך שבה הבוטוקס אכן משפר את חייהם של לא מעט מטופלים. כבר עכשיו ניתן אור ירוק מטעם מנהל התרופות האמריקאי להתחיל להשתמש בבוטוקס לשם מטרה זו. ללא ספק היא תורחב עם הזמן ועם הניתוח המעמיק של דיווחים ומקרים נוספים שיגיעו מהשטח – מנשים בעיקר, אך גם מגברים בכל רחבי העולם. פריצת הדרך האמיתית היא הממשק בין הקוסמטיקה הרפואית לבין הרפואה המערבית, שני תחומים שלעיתים קרובות נדמה כי אין להם שום מכנה משותף, או שהם אפילו סותרים האחד את השני. כעת נראה שיש להם מה לתרום זה לזה. אולי בהמשך נתוודע למחקרים נוספים שמגלים תרומה הדדית של שני תחומי רפואה אלה.

ייתכן ואף תמצאו טיפול משלים שיסייע – למשל, כזה המציעה חנות צמחי מרפא, או בעזרת דיקור. לכן, כדאי לבדוק את הטיפולים שמציעה הרפואה האלטרנטיבית.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
איך מטפלים במיגרנות
רוצים לפרסם מאמר באתר?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר